• Galeria

    truskawki 000 truskawki 053 truskawki 042 truskawki 039

Archiwum miesiąca Marzec 2010

Truskawki w Anglii

W tym roku angielska firma Prince de Bretagne wprowadzi  na rynek ponad 450 to truskawek samej tylko odmiany Gariguette.

Mrożone truskawki

Na krajowe musimy jeszcze poczekać przynajmniej dwa miesiące. Jak na razie na rynkach hurtowych pojawiły się truskawki hiszpańskie i marokańskie. Ale nasi producenci już martwią się co przyniesie ten sezon. Bo zapowiedzi ekspertów nie są optymistyczne.

Pierwsze truskawki w Anglii

W Anglii pojawiły się pierwsze truskawki z rodzimej produkcji.  Trafiły do supermarketów TESCO.

Sezon truskawkowy w Hiszpanii

Sezon truskawkowy w Hiszpanii jest bardzo opóźniony w porównaniu do roku 2009. Przyczyną jest pogoda. Zimne dni spowodowały również spore straty u plantatorów truskawek.

Promocja truskawek

Hiszpania promuje i reklamuje swoje truskawki. Nie wszyscy jednak cieszą się z takiej promocji zwłaszcza plantatorzy z regionu Huelva, ponieważ mimo dobrej ceny duża ilość plantacji truskawek została zalana wodą a straty z tego tytułu wynoszą 100 milionów euro.

Zbiory truskawek w Carpentras

Wkrótce rozpoczną się zbiory truskawek w Carpentras. To miejscowość i gmina we Francji, w regionie Prowansja-Alpy-Wybrzeże Lazurowe, w departamencie Vaucluse.

Włosi zmniejszają uprawy truskawek

Według CSO (Centro Servizi Ortofrutticoli) we Włoszech powierzchnia upraw truskawek w 2010 roku wyniesie 3500 ha, co oznacza, że będzie ona mniejsza o 7 proc. niż w 2009 r. Równocześnie maleje także powierzchnia upraw w Hiszpanii.

Truskawki powtarzające

Już od dwóch lat możemy spotkać w Anglii owoce nowych odmian truskawek  powtarzających owocowanie.

Truskawki z Florydy

Niesprzyjające warunki w tym zimno i przymrozki spowodowały że w tym roku truskawki na Folrydzie kosztują 6 dolarów za 500g opakowanie.

Polacy przy truskawkach

Jak podaje portal onet.pl polscy pracownicy rozpoczęli już pracę na plantacjach truskawek w Niemczech

Strona 1 z 212