• Galeria

    antea-1 truskawki 038 truskawki 039 truskawki 027

Truskawki 2011

Truskawek może być w tym roku rekordowo mało i mogą być wyjątkowo drogie. To z powodu lutowych mrozów, w czasie których na niektórych plantacjach wymarzła większość roślin – informuje „Metro”.


Zdaniem cytowanego przez gazetę Janusza Glińskiego, prezesa Sadpolu, jednego z największych polskich plantatorów truskawek, to najgorszy rok dla truskawek od 30 lat. Jak ocenia, na jego polach wymarzło nawet 80 proc. roślin. Podobne sygnały ma z całej Polski.

„W tym roku sezon się opóźni i owoców będzie o wiele mniej. Może nawet o 60-70 proc. w porównaniu ze zbiorami ubiegłorocznymi” – uważa Gliński.

Dla klientów może to oznaczać, że w połowie maja, kiedy pojawią się nasze krajowe truskawki, za kilogram trzeba będzie zapłacić nawet 20 złotych. Na początku ubiegłorocznego sezonu, kosztowały o ok. dwa złote mniej.

Więcej w „Metrze”. (PAP)

Komentarzy: 2 

  1. irek z sieradza napisał(a):

    potwierdzam to już w lutym widziałem mocne przemarznięcia nie sądziłem że są one takie duże ,odmiana kamaroza ,można powiedzieć zmarzła w 70 procentach mocno zmarzła elsanta 50%najmniej onebor i honeyi od 3 marca mam je przykryte agrowłókniną i 1 maja dopiero pojawiły się kwiatki znaczy to że opóźnienie jest znaczne,no i kwiatków jest mało wygrają na pewno posiadacze starych sprawdzonych odmian

  2. admin napisał(a):

    Na dodatek ostatnie przymrozki uszkodziły część kwiatów, zwłaszcza w północnych regionach Polski.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu