• Galeria

    truskawki 032 truskawki 050 truskawki 027 truskawki 030

Odmiana Arosa

Odmiana Arosa

Rośliny mają średnio- silny wzrost. Pokrój średnio zwarty, wzniesiony. Liście mają jasno zielony kolor. Odmiana jest bardzo plenna.

Pora dojrzewania: Późna. Owoce dojrzewają dzień po odmianie Marmolada®onebor*

Owoce: Mają wyrównany regularny kształt i są podobnej wielkości- pierwsze owoce mogą być jednak podłużne. Mają jasnoczerwony kolor, który nie zmienia się nawet u owoców silnie dojrzałych. Owoce są średnio duże, dzięki wyrównanemu i rozciągniętemu w czasie kwitnieniu. Wysoka jędrność miąższu pozwala zrywać owoce po osiągnięciu przez nie optymalnych walorów smakowych. Wygląd i smak truskawek odmiany Arosa* jest bardzo dobry, szczególnie u owoców w pełni dojrzałych- mają zachowaną równowagę między zawartością cukrów, kwasów, dodatkowo wabią klienta intensywnym zapachem.

Plenność: Wysoka

Uwagi: Posiada doskonałe zestawienie zdolności produkcyjnych, a owoce mają duże walory handlowe. Odporność miąższu i skórki na uszkodzenia połączona ze stabilnością koloru pozwala na zbiór owoców nawet w odstępach tygodniowych Odmiana bardzo dobrze nadaje się do uprawy w workach wypełnionych torfem. Do jej zalet należy zaliczyć również intensywne „drugie” kwitnienie i doskonałą jakość owoców.